Izraščanje zob pri dojenčkih pomirja gel z edinstvenimi aktivnimi sestavinami
Izraščanje zob pri dojenčkih se začne okoli šestega meseca starosti in traja vse do drugega leta. Seveda se čas nekoliko razlikuje od otroka do otroka. Čeprav velik mejnik v malčkovem življenju staršem prinaša neizmerno veselje, z njim pride kar nekaj težav. Prvi zobki imajo nadvse pomembno vlogo pri razvoju otrokove čeljusti in pravilnem govoru.
Ko se prvi zobje prebijajo skozi dlesen, poškodujejo tkiva, dlesni pa otečejo. To obdobje je za malčke neprijetno in boleče, kar se odraža na njihovem obnašanju. Te težave izzvenijo, ko zob prodre skozi dlesen. Do tedaj lahko starši pomirijo vnete oziroma poškodovane dlesni z masiranjem, pri čemer uporabljajo gel za usta in dlesni.
Ta lajša bolečine pri izraščanju, hkrati pa pomirja vnetje, zmanjšuje oteklino in pospešuje celjenje dlesni. Zaradi pomirjajočih sestavin je gel primeren še v primeru pekočega jezika in ust ter za boleče dlesni pod protezo.
Trije najpogostejši vzroki za boleče dlesni pod protezo
Pekoč jezik in usta so pogost simptom vnetih dlesni. Slednje so mehka tkiva, ki zagotavljajo strukturno podporo zobem in ustni votlini. Ker imajo številne živčne končiče in bogato oskrbo s krvjo, so nadvse občutljive. Tako kot izraščanje zob pri dojenčkih lahko tudi proteza povzroča nelagodje.
Eden izmed glavnih vzrokov za bolečine med nošenjem proteze je nepravilno prileganje le te. Ob izgubi naravnih zob se čeljust in dlesni postopoma spreminjajo, vsako zmanjšanje volumna pa povzroči nestabilnost proteze. Zaradi tega se začne med nošenjem premikati, kar ustvarja dodaten pritisk in draži dlesen.
Razlog za boleče dlesni pod protezo, poleg nepravilnega prileganja, je lahko še slaba ustna higiena, ki nemalokrat privede do vnetja dlesni. Kopičenje bakterij povzroči vnetje, rdečico in otekanje dlesni pod protezo. Draženje preprečuje še slina, ko pa se proizvodnja te zmanjša, govorimo o suhosti ustne votline ali kserostomiji. Brez vlage se poveča trenje, kar dodatno draži dlesen ter izzove rdečico.
Pomirite dlesni ob izraščanju zobkov ter odpravite pekoč jezik in usta z Dologelom
Izraščanje zob pri dojenčkih uspešno lajša ustni gel Dologel, produkt francoskega proizvajalca Laboratories Gilbert. Gel vsebuje izvlečke kamilice, baldrijana in propolisa. Kamilica ima naravne pomirjajoče in protivnetne lastnosti.
Ena izmed najbolj znanih in najstarejših zdravilnih rastlin pripomore pri lajšanju mišičnih krčev, revmatičnih bolečin in vnetij dlesni, posledica katerih so pekoč jezik in usta.
Baldrijan je izjemno priljubljen že vse od 17. stoletja ter je blago pomirjevalo. Znanstveniki niso povsem zedinjeni, kako deluje, so pa številne dokazale njegovo učinkovitost. Ker pomirjajoče vpliva na osrednji živčni sistem, deluje kot naravni relaksant.
Z njim se lajšajo migrene, nemir, tenzijski glavoboli, visok krvni tlak, menstrualne bolečine, črevesni krči, stres in nespečnost. Propolis pa z združitvijo encimov ter smol, nabranih iz rastlin in dreves, proizvajajo čebele. Prenekatere študije so potrdile njegovo protivnetne, antibiotične, antioksidativne ter antiseptične lastnosti.
Izraščanje zob pri dojenčkih lajša gel z naravnimi aktivnimi sestavinami
Izraščanje zob pri dojenčkih prinaša nemalo težav. Zaradi bolečin otroci slabše spijo, več jokajo in so bolj nemirni. Vse to dopolnjujejo še pordele in boleče dlesni, izrazitejše slinjenje, rahlo povišana temperatura in izpuščaji na koži. Nelagodje ob izraščanju je le začasno, saj se bolečine prenehajo takoj, ko zob prodre skozi dlesen. Starši otroku pomagajo tako, da mu razbolele dlesni nežno masirajo z gelom s pomirjajočimi lastnostmi.
Dologel vsebuje izvlečke kamilice, propolisa in baldrijana. Vse izbrane rastline delujejo pomirjajoče, protivnetno in antioksidativno. Uporaba gela otrokom pomaga pri izraščanju zobkov in pri vnetjih zaradi zobnih aparatov.
VNETJE DLESNI
Uporabljajo pa ga lahko tudi odrasli s protezo. Največ težav s protezo se pojavi zaradi predolgega nošenja, pretiranega pritiska na dlesni, trenja, bakterijske okužbe ali nepravilne ustne higiene. Najpogostejši pokazatelji vnetja so pekoč jezik in usta, rdečica, otekle dlesni in izrazita bolečina.
Dologel se po potrebi do petkrat na dan vmasira v boleče mesto v ustni votlini ali dlesen. Zahvaljujoč njegovi sestavi pa ni primeren le za izraščanje zobkov, temveč tudi za boleče dlesni pod protezo ali ustnim aparatom ter pri poškodbah ali draženju sluznice.