Biološke čistilne naprave za čiščenje odpadnih voda
Biološke čistilne naprave na enostaven način in brez težav prečiščujejo odpadne vode. Zaradi svoje prilagodljivosti, nizkih stroškov obratovanja in naravnega procesa čiščenja so predvsem primerne za enodružinske hiše ali manjše industrijske objekte, ki niso priključeni na javno kanalizacijsko omrežje, kar je značilno za podeželska in vikend naselja, manjše hotele in druge turistične objekte ter ekološke vasi, ki se trudijo zmanjšati negativni vpliv na okolje. Odlična izbira so tudi za odročne kmetije, ki proizvajajo večje količine odpadnih voda, saj jim omogočajo trajnostno ravnanje z njimi in ponovno uporabo za namakanje.
Manjši objekti, ki pridelajo manjšo količino odpadnih voda, se biološke čistilne naprave prilagajajo njihovem obsegu, kar pomeni, da ne potrebujejo pogostega vzdrževanja in kompleksnih nastavitev. Izberejo jih lastniki objektov, ki si želijo nizke obratovalne stroške, enostavno rešitev in udobno uporabo, brez nenehnega nadzora.
Njihovo delovanje temelji na naravni razgradnji organskih snovi s pomočjo mikroorganizmov, kar pomeni, da posnemajo ekosistemske procese, ki potekajo v naravi. Ti so najbolj učinkoviti v stabilnih razmerah, kar pomeni, da potrebujejo primerno temperaturo, stalni dotok kisika in pravilno zasnovo rezervoarjev. Ker ne potrebujejo agresivnih kemikalij in se večinoma zanašajo na aerobne in anaerobne bakterije, so izjemno učinkovite pri odstranjevanju onesnaževalcev, hkrati pa prijazne do okolja.
Biološke čistilne naprave so izdelane iz več prekatov
V prvi vrsti so biološke čistilne naprave majhne in ne potrebujejo veliko prostora, zato jih je mogoče postaviti na predelih kjer so površine omejene (hriboviti tereni, manjše parcele). Na takšnih območjih, povezava na javno kanalizacijsko območje običajno predstavlja velik tehnični in finančni izziv. Biološke čistilne naprave pa se zakopljejo v zemljo in ne kazijo videza okolja, saj so skoraj neopazne – to je zaželeno pri objektih, ki so postavljeni na zaščitenih območjih, ali v naravi.
Idealna rešitev so tudi za objekte, ki so v uporabi le sezonsko – enako so učinkovite v obdobjih manjšega dotoka odpadnih voda, kar je ključno za lastnike počitniških hiš in kampov, kjer je število uporabnikov odvisno od obdobja v letu. Biološka čistilna naprava mora omogočati fleksibilnost, da v daljših obdobjih, ko ni v uporabi ne izgubi mikrobne populacije, kar bi vplivalo na učinkovitost delovanja ob ponovnem zagonu.
BIOLOŠKE ČISTILNE NAPRAVE CENIK
Delovanje biološke čistilne naprave, ki je pretočna, poteka preko več prekatov, pri tem pa ne potrebuje nobenih drugih zunanjih virov energije. Prečiščena voda, ki v zadnji fazi izteče iz naprave je brez vonja in je neškodljiva za okolje. Z nakupom torej naredite velik korak k bolj čisti in varni prihodnosti.
Gre za izjemno inovativen proizvod, ki je prostorsko zelo učinkovit in ne zahteva velike površine, njegovo delovanje je tiho, poraba električne energije pa je zelo majhna. Če razmišljate o vgradnji biološke čistilne naprave, si lahko na seznamu gospodarske zbornice ogledate modele, ki ustrezajo kriterijem za pridobitev subvencije slovenskega EKO sklada, s katero boste še dodatno prihranili pri ceni.
Delovanje biološke čistilne naprave
Verjetno ste se do zdaj vprašali, kako sploh poteka delovanje biološke čistilne naprave. Prvi korak v tem procesu je prezračevanje odpadne vode, kjer se voda, po tem ko priteče v biološki reaktor, začne prezračevati in bogatiti s kisikom. Mikroorganizmi potem začnejo z razgradnjo organskih snovi, ki se nahajajo v vodi. Ko se prezračevanje zaključi, se aktivni mulj posede na dno, prečiščena voda se od njega loči, se zbistri na površju in se po zaključenem postopku, iz rezervoarja izloči v ponikalnico ali v vodotoke.
Voda, ki se vrne nazaj v vodotoke je s pomočjo izjemne tehnologije, do 99% učinkovito prečiščena in je brez vonja. Gre za zanesljivo, enostavno in efektivno metodo, s katero se na varen način čistijo odpadne vode, brez da bi škodovali okolju. Če želite zagotoviti brezhibno delovanje biološke čistilne naprave, si oglejte modele iz ponudbe podjetja Ekohit, saj so naši izdelki znani po svoji inovativnosti in izjemni kakovosti.
S tehnološkim napredkom so se pojavili tudi inteligentni sistemi, ki omogočajo nadzor na daljavo, kar dodatno olajša vzdrževanje in optimizacijo obratovanja. Senzorji zaznavajo kakovost odpadne vode, nivoje kisika in aktivnost bakterijskih kolonij, kar omogoča samodejne prilagoditve brez potrebe po ročnih nastavitvah. To je še posebej koristno za objekte, kjer lastniki niso prisotni vsak dan ali želijo minimalno skrb za upravljanje sistema – delovanje biološke čistilne naprave je torej dvignjeno še na višji nivo.
Vgradnja biološke čistilne naprave in cenik
Vgradnja biološke čistilne naprave je zelo nezahteven proces in naši strokovnjaki vam jo bodo vgradili z kar največjo mero profesionalnosti, s tem pa bodo poskrbeli za optimalno obratovanje aparata. Cenik za storitve si lahko ogledate na naši spletni strani, sama vgradnja izbranega modela pa je brezplačna.
Po končani vgradnji biološke čistilne naprave, z njo ne boste imeli nobenega dela, saj ne potrebuje vaše pomoči, stroški obratovanja pa so zanemarljivi. S tem ko boste investirali v tako ekološki izdelek za prečiščevanje svojih voda, boste poskrbeli za lepši in varnejši jutri sebe in svojih otrok.
Z vedno večjo osveščenostjo o pomenu varovanja vodnih virov in potrebi po trajnostnih rešitvah bo vgradnja bioloških čistilnih naprav v prihodnosti verjetno še naraščala, saj ponujajo zanesljivo, ekološko in stroškovno učinkovito alternativo tradicionalnim metodam čiščenja odpadnih voda.